Būvēsim labāku pasauli kopā! 20. oktobris – Starptautiskā Krājaizdevu sabiedrību diena.

Post date: Oct 10, 2011 7:47:16 AM

Krājaizdevu kooperatīvi sāk plaši attīstīties 20.gs sakumā, labvēlīgi ierekomendējot sevi Eiropā un ASV. Augot Krājaizdevu sabiedrību kustības labvēlīgajai ietekmei, jau 63.gadu oktobra trešajā ceturtdienā tiek atzīmēta Starptautiskā Krājaizdevu sabiedrību diena.

Katru gadu šī diena tiek aizvadīta zem noteiktas devīzes, šogad tā ir „Krājaizdevu sabiedrības būvē labāku pasauli”.

Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā asambleja ir pasludinājusi 2012.gadu par Starptautisko kooperatīvu gadu (IYC). Ar ko tiek uzsvērts kooperatīvu ieguldījums nabadzības samazināšanā, radot darba vietas un veicinot sociālo integrāciju.

Starptautiskā 2012. kooperatīvu gada tēma ir "Krājaizdevu sabiedrības būvē labāku pasauli.", kas arī kalpoja par Starptautiskās Krājaizdevu sabiedrību dienas devīzi.

ANO Ģenerālā asambleja adgādina, ka esot kooperatīvām un demokrātiski kontrolētām finansu iestādēm, visas pasaules krājaizdevu sabiedrībām ir nebijusi iespēja palielināt sabiedrības izpratni par kustības ieguldījumu sociāli ekonimiskajā attīstībā, veicināt biedru skaita pieaugumu un apgūt tādu politiku un likumdošanu, kas veicina ilgstošu stabilitāti un izaugsmi.

Starptautiskais kooperatīvu gads sāksies 2011.gada 30.oktobrī un ilgs līdz 2012.gada novembra mēnesim.

Šogad oktobra trešajā ceturtdienā – 20.oktobrī Starptautisko Krājaizdevu sabiedrību dienu svinēs vairāk nekā 188 miljoni cilvēku 97 pasaulēs valstīs tai skaitā arī Latvijas Krājaizdevu sabiedrību biedri.

LKKSS sveic savus biedrus Starptautiskajā krājaizdevu sabiedrību dienā!