21. oktobris - Starptautiskā Krājaizdevu sabiedrību diena!

Post date: Oct 13, 2010 8:10:39 AM

21. oktobris - Starptautiskā Krājaizdevu sabiedrību diena!

Jau vairāk nekā 150 gadus krājaizdevu sabiedrības nodrošina saviem biedriem viegli pieejamus un kvalitatīvus finanšu pakalpojumus. Jau pats nosaukums krājaizdevu sabiedrība (krāj un aizdod) norāda, ka cilvēki apvienojušies, lai izveidotu organizāciju, kur uzglabāt naudu un pret mēreniem procentiem saviem biedriem piešķirt aizdevumus.

Krājaizdevu sabiedrības ir unikālas organizācijas, kuru galvenais mērķis ir nevis peļņas gūšana, bet labums, ko no līdzdarbošanās kooperatīvā gūst katrs tā biedrs, izmantojot kooperatīva sniegtos pakalpojumus un kopīgiem spēkiem sagādātās iespējas.

Pirmie kooperatīvi pasaulē parādījās 19.gadsimta 40-tos gados, kad darba cilvēki Eiropā kopīgiem spēkiem centās pārvarēt ekonomiskās grūtības. Pieaugot krājaizdevu sabiedrību kustības pozitīvajai ietekmei, sākot ar 1948.gadu tika nolemts katru gadu oktobra trešo ceturtdienu atzīmēt visā pasaulē kā starptautisko krājaizdevu sabiedrību dienu.

Šogad oktobra trešajā ceturtdienā - 21. oktobrī, Starptautisko Krājaizdevu sabiedrību dienu svinēs vairāk nekā 184 miljoni cilvēku 97 pasaules valstīs tai skaitā arī Latvijas krājaizdevu sabiedrību biedri. Šī gada krājaizdevu sabiedrību dienas devīze ir Vietējs. Uzticams. Kalpo Tev”. Tā vēlreiz uzsver, ka krājaizdevu sabiedrības ir drošas, uzticību pelnījušas finanšu institūcijas ar uz biedriem orientētu servisu, kas ir daži no iemesliem, kāpēc miljoni cilvēku visā pasaulē izvēlas krājaizdevu sabiedrības.

Šī gada Starptautisko Krājaizdevu sabiedrību dienas tēma ir noguldījumi. Līdz ar to nepaliekat malā svinībām un piedāvājat saviem biedriem izmantot šo dienu, lai ne tikai uzzinātu vairāk par noguldījumu iespējām, bet arī saņemtu pārsteiguma dāvanu, noformējot noguldījumu svētku nedēļā.

Paldies , ka pievienojāties mums, lai svinētu Starptautisko Krājaizdevu dienu!

LKKSS sveic savus biedrus Starptautiskajā krājaizdevu sabiedrību dienā!